Räpina valla spetsialisti eluaseme toetusmeetme taotlusvoor oli avatud 20.06.–20.07.2023
Tähelepanu! Alates 2023. aastast saavad toetusmeetmest toetust taotleda ka avalikus sektoris töötavad spetsialistisid!
Taotlusvoor suletakse enne lõpptähtaja saabumist kui taotletav rahaline maht ületab taotlusvooru rahalist mahtu kolmekordselt. Taotlusvooru sulgemisest antakse teada valla veebilehel.
2023. aasta taotlusvoorus on Räpina vallale ette nähtud riigipoolne toetus 25 500 eurot, koos vallapoolse finantseeringuga eraldatakse spetsialistide eluasemete toetusteks 51 000 eurot.
Tähtpäevast varem või hiljem esitatud taotlused tagastab Räpina Vallavalitsus läbi vaatamata!
Toetuse taotlemiseks tuleb spetsialistil esitada taotlusvorm koos kohustulike lisadega digitaalselt allkirjastatuna e-postiaadressile vald@rapina.ee.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete toetusmeede on välja töötatud ning viiakse ellu koostöös Rahandusministeeriumi ja Kagu-Eesti kohalike omavalitsustega, et hoogustada Kagu-Eesti arengut, parandades riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuste koostöös spetsialistide elamistingimusi, et aidata seeläbi kaasa piirkonna majandusarenguks oluliste spetsialistide jäämisele ja tulemisele piirkonda. Eesmärgi saavutamiseks toetatakse eluruumide soetamise ja ehitamisega kaasnevaid abikõlblikke kulusid, et tagada spetsialistile paremad elamistingimused. Ehitustööd – ehitamine ehitusseadustiku § 4 tähenduses (mitte nt mööbli, külmkapi soetamine).
Toetuse taotleja ehk spetsialist peab vastama järgmistele tingimustele:
1) tal on töökohale vastav erialane väljaõpe või töökogemus;
2) tal on piirkonnas (Põlva-, Võru- või Valgamaal) tegutseva ettevõtjaga või asutusega dokumentaalselt tõendatav töö- või teenistussuhe, ta on piirkonnas tegutseva äriühingu juhatuse liige või piirkonnas tegutsev füüsilisest isikust ettevõtja
Ettevõtja on äriseadustiku § 1 kohaselt füüsiline isik, kes pakub oma nimel tasu eest kaupu või teenuseid ning kellele kaupade müük või teenuste osutamine on püsiv tegevus, ning äriühing: täisühing, usaldusühing, osaühing, aktsiaselts ja tulundusühistu.
3) tal ei ole riiklike maksude osas maksuvõlga, välja arvatud juhul, kui see on ajatatud;
4) tal ei ole võlgnevusi Räpina valla ees;
5) ta on eluruumi omanik või kaas- või ühisomanik või on sõlminud notariaalse ostu-müügieellepingu eluruumi ostmiseks.
Toetust võib kasutada eluruumiga seotud ehitustöödeks ja eluruumi ostmiseks.
Toetatakse järgmisi ehitustöid:
1) eluruumi üldehitustööd, sh ümberehitamine, osa asendamine samaväärsega, laiendamine;
2) elektritööd, sh eluruumi elektrivõimsuse tõstmine, eluruumi sisesed elektritööd, elektritööd liitumispunktist majani;
3) hoonesiseste tehnosüsteemidega seotud tööd, sh vee- ja kanalisatsioonitööd (korterite puhul ainult korterisisesed tööd), küttesüsteemide ja küttekolletega seotud tööd (korterite puhul ainult korterisisesed tööd);
4) hooneväliste tehnovõrkudega seotud tööd, sh soojusvarustusega seotud tööd (va korterid).
Eluruum, millele toetust taotletakse, peab olema aastaringselt elamiseks sobiv eramu, ridaelamu- või paarismajaboks, korter, mis asub Räpina vallas ning olema kolm aastat aruande kinnitamise kuupäevast alates spetsialisti omandis või kaas- või ühisomandis ning ka tema alaline ja rahvastikuregistrijärgne elukoht.
Toetust saab ühe eluaseme kohta küsida antud meetmest ainult üks kord. Toetuse minimaalne suurus on 2000 eurot ja maksimaalne suurus 10 000 eurot ühe eluruumi kohta.
Riigi ja kohaliku omavalitsuse üksuse toetus võrdsetes osades on ühe spetsialisti eluruumi kohta kokku kuni 67 protsenti projekti abikõlblikest kuludest (maksimaalse toetuse korral 5 000 eurot vald ja 5 000 eurot riik). Spetsialisti omafinantseering peab moodustama vähemalt 33% projekti kogumaksumusest (maksimaalse toetuse korral vähemalt 4 925,37 eurot).
Projekti periood kestab toetuslepingu sõlmimisest toetuslepingus määratud ajani, mis ei ole hilisem kui taotlusvooru aastale järgneva aasta 31. oktoober, see tähendab 2023. aastal eraldatud toetuste puhul kuni 31.10.2024. a.
TOETUSE TAOTLEMISEKS TULEB ESITADA:
1) taotlusvorm;
2) projekti eelarve;
3) tööandja kinnitus (esitavad ettevõttes ja asutuses töötavad isikud);
4) väljavõte töötamise registrist (esitavad ettevõttes ja asutuses töötavad isikud);
5) kui spetsialist ei ole eluruumi ainuomanik, siis eluruumi omaniku või kõigi kaasomanike kirjalik nõusolek, milles nõustutakse toetuse taotlemisega;
6) üks hinnapakkumine, kui eluruumi ehitustööde eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on alla 5000 eurot, ning kaks võrreldavat hinnapakkumist, kui eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on rohkem kui 5000 eurot. Hinnapakkumises peavad olema välja toodud materjalide maksumus, tööde maksumus. Kui võrreldavate hinnapakkumiste esitamine ei ole võimalik, tuleb esitada sellekohased põhjendused ja hinnakalkulatsioon(id). Hinnapakkumisi ei pea esitama eluruumi ostmise kohta. Hinnapakkumine võiks kehtida kuni 6 kuud;
7) eluruumi ostmise korral notariaalne ostu-müügieelleping;
8) eluruumi ehituse korral ehitusluba või ehitusteatis ning ehitusprojekt, kui see on nõutud ehitusseadustiku lisas 1 (võib esitada ka pärast taotluse tingimusliku rahuldamise otsuse tegemist).
Taotluste hindamine toimub hindamisjuhendi alusel, arvestades järgmisi kriteeriumeid:
1) projekti mõju meetme eesmärkide saavutamisele (hinde osakaal 30%);
2) projekti eelarves toodud tegevuste ja kulude põhjendatus (hinde osakaal 20%);
3) projekti tegevuste vajalikkus ja spetsialisti jaoks laheneva kitsakoha olulisus (hinde osakaal 20%);
4) omafinantseeringu osakaal projekti kuludest (hinde osakaal 10%);
5) kuni 18-aastaste (kaasa arvatud) majapidamises elavate isikute arv, st spetsialisti laste arv taotluse esitamise aasta 1. jaanuari seisuga (hinde osakaal 10%);
6) spetsialisti vanus (hinde osakaal 10%).
Toetusmeetme tingimused on kinnitatud riigihalduse ministri 30.12.2019 määrusega nr 66 „Kagu-Eesti spetsialistide eluasemete toetusmeede” ning Räpina Vallavolikogu 20.05.2020 määrusega nr 11 „Räpina valla spetsialisti eluaseme toetuse määramise kord”.